Metoda MFK

Pokročilá, ověřená, rehabilitační diagnostika a léčba pohybového aparátu za pomoci počítačového programu. 

Pokročilá rehabilitační metoda

Metoda MFK​​​​​​​​​Unikátní vyšetřovací, diagnostická a terapeutická metoda, která těží ze spolupráce počítačového software a fyzioterapeutova manuálního působení na klienta. Díky komplexnímu svalovému vyšetření metoda odhalí v těle ty svaly a svalové skupiny, které neplní svoji funkci tak jak mají a proto často dochází ke svalové disbalanci či blokádě. Pomocí počítačového programu je možné tato místa přesně lokalizovat a díky účinné terapii založené na neurolymfatické masáži mírnit klientovy obtíže na Metoda MFK​​​​​​​​​minimum. 

Tato metoda je vhodná pro řešení poruch funkčních stavů pohybového systému, akutních i chronických bolestí svalů, kloubů, páteře, před i pooperačních stavů, nesprávného držení těla, visceromotorických a psychosomatických stavů. K léčbě a prevenci metodu využívají i známí sportovci. 

Počítačový software nám také umožňuje grafické Metoda MFK​​​​​​​​​znázornění kloubního zatížení páteře i ostatních důležitých kloubních spojení. Díky tomu je možné ověřit si výsledky svalového testování a mohu také odhalit nové souvislosti, které by mohly v případě terapeutova nezájmu nastartovat nový zdravotní problém. 

Oproti klasickým masážím má MFK hlavně tu výhodu, že jsem schopna působit na konkrétní místo ve svalu, které s problémem přímo souvisí. Takto uvolněné svalstvo pak nejen že plní funkci tak jak má, ale často také uvolní cesty lymfatického systému, které mohou být v důsledku svalových spazmů neprůchodné. Je pak zcela zjevné, že nabytá svalová rovnováha a správná funkce lymfatického systému, který má na starosti odvod zplodin látkové výměny, pozitivně ovlivní funkci celého organismu. 

Efektivita této terapie samozřejmě záleží na typu problému a délce jeho trvání. Ze zkušenosti vím, že dlouhodobě přetrvávající obtíže, se kterými klienti přicházejí, vyžadují delší čas a určitou pravidelnost návštěv. Naproti tomu akutně vzniklé obtíže ( např. při špatném pohybu, prostydnutí ) lze odstranit rychleji, dokud si na ně tělo ještě nezvyklo. Ke každému klientovi je potřeba přistupovat individuálně, dostatečně zhodnotit jeho fyzický fond a společně zvolit správnou terapii. Více o této metodě  naleznete na www.mfkcentrum.cz.